NĚCO Z MÉ OSOBNÍ A PROFESNÍ HISTORIE.

Vzdělání:

V roce 1998 jsem absolvoval střední zdravotnickou školu. Poté jsem deset let pracoval jako zdravotní sestra v Psychiatrické léčebně Bohnice na oddělení pro akutní psychiatrickou péči. Od roku 2008 pracuji v Ústřední vojenské nemocnici Praha na psychiatrickém oddělení.

 

Kursy a výcviky:

 • Kurs Reiki I. a II. stupně.

  Otevření čaker v dlaních a mé první setkání s vědomým prouděním a přenosem energie. Pamatuji si jak jsem první dny po iniciaci chodil jako náměsíčný a všeho a všech jsem se dotýkal. Vnímal jsem, jak mi energie proudí pažemi a skrz dlaně ven. Připadalo mi to jako když vodovodním potrubím skrze kohoutek proudí voda. A následovala první zkušenost s tím, jaké to je, když to člověk neumí - "vypustil" jsem si při rozlučkovém večeru všechny rezervy vitální energie a málem jsem zkolaboval.
 • 1998 kurs Bachovy květové esence (Bach Flower Remedies, Ltd., lektorka Lynn McWhinnie)

  Bachovky jsou jako zhmotněné Boží požehnání. Používám je dodnes pro samoléčbu. Bylo to moje první setkání s metodou zaměřenou pozitivně - směrem ke znovunabytí zdraví, ne k boji s nemocí.
 • 2001 absolvent dvouleté Školy klasické homeopatie (Česká komora klasické homeopatie Brno)

  To byl pro mne velmi cenný vhled do nitra celostní metody - podstata homeopatie, vedení léčby, princip fungování homeopatických léků a mnoho dalšího. I když nakonec homeopatii nepraktikuji, jsem za tuto zkušenost velmi vděčný.
 • 2005 kurs Biodynamické masáže v psychoterapii (PVŠPS Praha, lektorka Mgr. Květa Palusková)

  První "biodynamické" pohlazení, od dob Reiki první přímá práce s "rukama plnýma energie". Někdy v této době jsem si uvědomil, že mne přitahují jednoduché a přitom účinné a smysluplné metody. Odtud byl už jen skok ke kraniosakrální terapii.
 • 2007 kurs Kraniosakrální terapie (Mgr. Stanislav Zapletal, lektor Radek Neškrabal)

  První kraniosakrální kurs, zatím v biomechanické metodě. Pro mne znamenal další iniciační moment - vyhmatal jsem kraniosakrální rytmus a pod rukama se mi začaly pohybovat lebeční kosti! Neuvěřitelné.
 • 2008 až 2010 výcvik v kraniosakrální biodynamice pod vedením Abhy Sajwel, Institut CranioSacrální biodynamiky, Praha

  V kraniosakrální biodynamice se pro mne potkává medicína se spiritualitou. K tomuto bodu jsem (jen částečně vědomě) dlouho směřoval. Nevím, kam jinam bych se ještě vydal.
 • 2014 kurs pro instruktory Jógy smíchu, lektor Petr Fridrich, Laughter Yoga Int. Madan Kataria

  Jóga smíchu je pro mne čistá radost. Dokonalý restart. Kdo tohle ještě nezažil, o hodně přichází.